Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Polacy coraz częściej sięgają po wino. Klientom zależy przede wszystkim na jakości. Oczywiście nikt nie chciałby przepłacić. Czym należy się zatem sugerować, by kupić wysokiej jakości wino w atrakcyjnej cenie.

Wina z jakiego kraju są najlepsze?

Rekomendowane jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na wina z Europy. Wspomniane produkty w zdecydowanej większości przypadków dostępne są w atrakcyjnej cenie ze względu na stosunkowo niskie koszty związane z transportem. Godny uwagi jest również fakt, że europejskie wina cechują się nie tylko świetnym smakiem, ale również bardzo wysoką jakością. Oczywiście nie oznacza to, że wina z Europy są najlepsze na świecie.

Produkty z Nowej Zelandii, Chile czy Argentyny również znane są z wysokiej jakości. Należy jednak zaznaczyć, że dostępne są w wyższej cenie. Jest to oczywiście spowodowane wydłużonym transportem. Warto wiedzieć, że wina niemieckie nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Rekomendowane jest spróbowanie win z innych europejskich krajów. Produkty mołdawskie, gruzińskie i węgierskie cechują się ciekawym smakiem. Każdy klient ma jednak zupełnie inne preferencje.

Warto postawić na wino z korkiem czy nakrętką?

Godny uwagi jest fakt, że nie ma większej różnicy między winami, które są zamykane na zakrętkę, a tymi na korek. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniany korek nie będzie odcinał wina od dostępu powietrza. Osoby, które zaopatrzą się w wersję z naturalnym korkiem muszą posiadać nie tylko korkociąg, ale również właściwe warunki do przechowywania. Dobre wina tego rodzaju znacznie bardziej chłoną zapachy z zewnątrz

Osobiste upodobania

Należy mieć świadomość, że wino wytrawne najprawdopodobniej będzie smakowało osobom, które nie słodzą kawy i herbaty. Z kolei konsumentom słodzącym wspomniane napoje przynajmniej jedną łyżeczką, rekomendowane jest postawienie na wina półsłodkie i półwytrawne. Ponadto osoby preferujące mocną herbatę i kawę, mogą bez żadnego problemu zaopatrzyć się w wino z dużą ilością tanin. Są one w najprostszym możliwym ujęciu odpowiedzialne za wrażenie cierpkości. Godny uwagi jest fakt, że taniczne wina świetnie będą pasowały do czerwonego mięsa.

Jakie kwestie trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wybierając dobre wina?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że degustacja wina będzie obejmowała takie kwestie, jak wygląd produktu, jego gęstość, klarowność czy zawartość dwutlenku węgla. Nie można oczywiście zapomnieć o ocenie aromatu. Rekomendowane jest uwzględnienie jest złożoności i intensywności.