Wiele osób zastanawia się, na czym dokładnie polega leczenie kanałowe. Warto się tego dowiedzieć, a także zapoznać się z najważniejszymi aspektami przeprowadzania tego zabiegu.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zęba związane jest z usuwaniem zainfekowanej miazgi z kanałów korzeniowych. Zastępuje się ją tak zwaną gutaperką, czyli plastyczną substancją pochodzenia roślinnego. Leczenie kanałowe Tarnowskie Góry wymaga także odbudowania zęba. Tego rodzaju leczenie jest dość skomplikowanym procesem. Rozpoczyna się on od wykonania zdjęcia RTG, a także podania pacjentowi znieczulenia. Podczas zabiegu kanały korzeniowe są odpowiednio oczyszczane oraz poszerzane, a następnie wypełniane. Ostatnim etapem leczenia jest rekonstrukcja zęba i nadanie mu odpowiedniego kształtu.

Kiedy wykonać leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe Tarnowskie Góry wykonuje się najczęściej w przypadku występowania dość silnych dolegliwości bólowych, które są niezwykle intensywne. Ból może nasilać się podczas gryzienia, a także podczas kontaktu z ciepłym jedzeniem oraz napojami. Leczenie kanałowe jest niezbędne w przypadku zainfekowania miazgi zęba, co jest skutkiem długotrwałego rozwoju próchnicy, która nie była leczona w początkowym stadium.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Wielu pacjentów zastanawia się, ile będzie trwało leczenie kanałowe. W zdecydowanej większości przypadków jest ono wykonywane jednoetapowo, czyli w ramach jednej wizyty. Czas trwania leczenia kanałowego zależny jest od wielkości zęba, jednak szacuje się, że cały proces trwa od jednej do dwóch godzin. Pacjent przyjmuje pozycję leżącą, dzięki czemu cały zabieg jest dla niego komfortowy.

Czy leczenie kanałowe boli?

W związku z tym, że leczenie kanałowe jest dość zaawansowanym zabiegiem, wielu pacjentów obawia się sporych dolegliwości bólowych w jego trakcie. Jednak w obecnych czasach pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, dzięki któremu niwelowane są wszelkie dolegliwości bólowe, a pacjent może cieszyć się komfortem. Niewielki ból może pojawić się po zabiegu i trwać kilka dni. W tym przypadku pacjentowi zaleca się przyjmowanie leków przeciwbólowych, które są dostępne w sprzedaży bez recepty.

Jaka jest cena leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe Tarnowskie Góry ma dość wysoką cenę, jednak dzięki niemu możliwe jest zachowanie swojego zęba. Cena tego rodzaju leczenia zależna jest przede wszystkim od wielkości zęba, a także ilości kanałów, które się w nim znajdują. Im więcej kanałów w zębie, tym wyższa będzie cena za jego leczenie.