Samochody się brudzą. To normalne. Jednak podstawą ich pielęgnacji i dbania o lakier jest regularne mycie. Obecnie mycie samochodu we własnym ogródku lub na ulicy przed domem nie wchodzi w grę. Koniecznie trzeba odwiedzić myjnię samochodową, na której lakier zostanie odpowiednio wypielęgnowany. Dlaczego warto chodzić na samoobsługową myjnię samochodową?

Masz kontrolę!
Na pewno wiesz, jak wygląda mycie auta na myjni automatycznej. Auto wjeżdża pod szczotki, a Ty możesz jedynie biernie się przyglądać i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze, a Twoje auto wyjedzie z niej czyste i pachnące. Na pewno jednak wiesz, że nie masz właściwie żadnego wpływu na to, jak przebiega proces mycia. Nie możesz go zmieniać ani zadbać, by w niektórych miejscach był bardziej dokładny, a wobec innych – delikatniejszy. Zupełnie inaczej jest, kiedy myjesz auto sam. Samoobsługowa myjnia samochodowa da Ci pełną kontrolę nad tym, jak będzie myte Twoje auto. Będziesz mógł sam zdecydować o tym, w których miejscach potrzebne jest intensywne szorowania, a gdzie wystarczy delikatne muśnięcie.

Dopasowanie do potrzeb
Każde auto jest inne. Ma inną sylwetkę i inny lakier. Wymaga więc także innej pielęgnacji. Czy bezduszne szczotki zaprogramowanego automatu mogą to uwzględnić? Nie! Właśnie dlatego samochód z myjni automatycznej często wcale nie wygląda dobrze. Pamiętajmy, że intensywne tarcie szczotek może powodować mikrozarysowania na lakierze, co w efekcie osłabi go i sprawi, że będzie on podatny na rdzę. Samoobsługowa myjnia samochodowa pozwala na dużo większe dopasowanie siły mycia do auta. Przy okazji można też śmiało zrezygnować z używania wszelkich szczotek, które mogłyby zarysować auto. Miękka gąbka lub szmatka, pielęgnujący szampon i woda o wysokim ciśnieniu. Nie potrzeba niczego więcej, by Twoje auto lśniło czystością, a lakier na nim nie zdobył nowych rys.

Twoje kosmetyki
Na myjni automatycznej nie masz wpływu na to, jakie kosmetyki zostaną użyte do mycia auta. Czy są to środki z dodatkiem wosku? Czy są renomowanych firm? Kiedy kończy się ich data ważności? Nie możesz być pewien odpowiedzi na żadne z tych pytań. Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, czym Twoje auto było pielęgnowane, to musisz udać się do samoobsługowej myjni samochodowej. Dzięki temu nie będziesz miał żadnych wątpliwości co do tego, czym umyłeś lakier Twojego auta i czy był to kosmetyk odpowiedni do jego potrzeb. W końcu – sam ustalasz reguły jego pielęgnacji oraz sposoby dbania o trwałość i świetny wygląd powłoki lakierniczej.