Metalowe elementy spotkać można wszędzie. Stanowią części rozmaitych konstrukcji, mają mnóstwo różnych zastosowań. Elementy metalowe, zanim zostaną wykorzystane, muszą nabrać odpowiedniego kształtu i rozmiaru. Im mniejszy kawałek metalu, tym łatwiej o nadanie mu odpowiednich kształtów. natomiast przy dużych gabarytach trzeba użyć specjalnej maszyny do obróbki metalu.

Jak wygląda obróbka metalu?

Obróbka metalowych elementów odbywać się może na kilka sposobów. Może być obróbka mechaniczna, plastyczna, cieplna, chemiczna albo cieplno-chemiczna. Najnowszym odkryciem technologicznym jest obróbka za pomocą sterowania numerycznego CNC. Obróbka tą metodą jest bardzo dokładna, a dzięki odpowiedniemu programowi włączyć można cały cykl, który obejmuje toczenie, frezowanie, gwintowanie i wiele innych czynności.

Rodzaje obróbki metalu

Najpopularniejszą metodą jest obróbka skrawaniem. Sposób ten pozwala uzyskać elementy, które będą częściami użytymi do produkcji silników, a także maszyn rożnego rodzaju oraz pojazdów.
Obróbka cieplna metalu polega na wystawianiu go na działanie wysokiej temperatury. Równocześnie wykonuje się hartowanie i stabilizowanie.
Obróbka plastyczna metalu ma na celu odkształcenie elementu i nadanie mu pożądanego kształtu poprzez walcowanie, kłucie lub gniecenie.

Skup maszyn do obróbki metalu

Nowe maszyny do obróbki metalu są dość drogie i nie każdego na nie stać. Warto poszukać takiego sprzętu w miejscach, w których jest skup maszyn do obróbki metalu. Firmy takie zajmują się kompleksowo procesem zakupu, począwszy od wyceny maszyn, aż po wyniesienie ich z hali, załadunek i transport. Pracownicy skupu maszyn do obróbki posiadają specjalistyczny sprzęt, aby przenieść maszyny wewnątrz budynku.
Skup maszyn do obróbki metalu dotyczy także skupu tokarek używanych, frezarek, a także pras używanych, krawędziowych, laserów, szlifierek, elektro drążarek, maszyn do obróbki kół zębatych.
Kupić tu można tokarki używane o różnych długościach i średnicach toczenia, od najmniejszych tokarek stołowych aż po tokarki bardzo ciężkie. Frezarki jakie oferuje skup maszyn do obróbki metalu to narzędziowe, uniwersalne, a także sterowane numerycznie i wieloosiowe urządzenia najnowszej generacji. skupują tam chętnie prasy ze sprzęgłem mechanicznym i pneumatycznym, a także prasy hydrauliczne wysięgowe i bramowe. Można tu sprzedać również używane lasery, a także całe systemy, które wspierają załadunek i sortowanie oraz przecinarki do metalu, które wykorzystują różne techniki cięcia.