Poszukując stroju na karnawałową imprezę, wiele osób zastanawia się, jakie ubranie będzie odpowiednie. Tego rodzaju uroczystości organizowane są w różnym stylu. Warto jednak dołożyć starań, aby kreacja wpisywała się w aktualne trendy. Zarówno podczas wydarzeń tematycznych, jak i zwykłych przyjęć w czasie karnawału warto zdecydować się na modne dodatki. Jakie stroje karnawałowe uchodzą obecnie za najbardziej odpowiednie?

Wydarzenia tematyczne

Wybierając się na tematyczną imprezę należy przywdziać strój upodabniający noszącą osobę do jakiejś postaci lub rzeczy. Organizatorzy tego rodzaju wydarzeń często narzucają, w jakim klimacie powinny być utrzymane kreacje. Wiele osób urządza jednak przebierane przyjęcia, podczas których wybór motywu jest dowolny. Choć kostiumy postaci bajkowych i zwierząt mogą kojarzyć się z gadżetami dla dzieci, są bardzo chętnie wybierane przez dorosłych. Do najmodniejszych motywów należą aktualnie przebrania superbohaterów oraz postaci z filmów animowanych, przygodowych i kreskówek. Popularnością cieszą się również kostiumy owoców i warzyw oraz motywy piratów, wikingów lub hippisów. Dobrym pomysłem może okazać się przebrania za bohatera lub bohaterkę ulubionego filmu bądź serialu. Motywem, który nie przestaje być modny są lata 20.

Stroje wieczorowe

Dobór kreacji karnawałowej jest istotny nie tylko na kostiumowych imprezach. Wybierając się na bal w tym czasie warto postawić na długie, wieczorowe suknie i eleganckie garnitury. Można dopasować do nich weneckie maski. Dobrym pomysłem jest decydowanie się na połyskliwe materiały z brokatem lub cekinami. W przypadku bardziej eleganckich przyjęć warto jednak uważać, aby stroje nie były zbyt rzucające się w oczy. Należy pamiętać, aby do połyskującej odzieży dobierać stonowane dodatki. Delikatne ubranie z połyskliwymi akcesoriami również będzie dobrym połączeniem.

Karnawał w klubie

Wybierając się na imprezę karnawałową do klubu, można śmiało postawić na wyjątkowo błyszczące ubrania. Mieniące się i połyskliwe kreacje są niezmiennie modne w czasie karnawału. Dobrym pomysłem będą sukienki z cekinami i brokatowe marynarki. Warto również stawiać na intensywne i krzykliwe kolory oraz ich niecodzienne połączenia. Podczas takiego przyjęcia sprawdzą się również zestawienia codziennych elementów odzieży z tymi eleganckimi.

W czasie karnawału obowiązuje pewna moda, choć różni się ona od tej codziennej. Wybór kostiumu z popularnym aktualnie motywem lub wyjątkowej kreacji wieczorowej z pewnością okaże się trafionym pomysłem.