Należy mieć świadomość, że rolety plisowe dostępne są obecnie w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarach. Omawiany produkt może być montowany na kilka sposobów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki różnorodności produktów, praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Jakie kwestie powinno się uwzględnić, kupując plisy w Warszawie?

Wymiar

W celu wybrania odpowiednich plis okiennych należy dokładnie zmierzyć wymiary okien, na których mają one się znajdować. Może bowiem dojść do sytuacji, że do okien w salonie będą pasowały produkty w standardowych rozmiarach. Z kolei okna w łazience i dachowe mogą mieć niestandardowy wymiar. Rekomendowane jest wtedy zaopatrzenie się w plisy na wymiar.

Kształt

Jest to kolejny bardzo istotny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępne są produkty w różnych kształtach. Warto wiedzieć, że zostały one dostosowane przez producentów do różnych okien.

Oczywiście standardem są prostokątne modele. Doskonale będą komponowały się ze zdecydowaną większością okien. Warto wiedzieć, że plisy można bez większego problemu stosować w oknach półokrągłych, trójkątnych i trapezowych. Godny uwagi jest fakt, że plisy w nietypowych kształtach najlepiej będą prezentowały się w łazienkach czy na poddaszach.

Styl

Należy mieć świadomość, że plisy występują zarówno w różnych deseniach, jak i wzorach. Rekomendowane jest postawienie na takie produkty, które będą w stanie odpowiednio podkreślić walory określonego wnętrza.

Kolor

Warto zaznaczyć, że plisy występują obecnie w bardzo szerokiej palecie barw. Można zdecydować się na biały model czy beżowy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kolory omawianych produktów dobierane są w zależności od stylu, funkcji, wielkości, a także oświetlenia.

Godny uwagi jest fakt, że w znacznej większości pomieszczeń doskonale egzamin zdadzą plisy, które są neutralne kolorystycznie. Projektanci wnętrz rekomendują, by w mniejszych pomieszczeniach znajdowały się jasne plisy.

Deseń

Należy zaznaczyć, że omawiane plisy można bez większego problemu dopasować do określonego wnętrza pod względem deseni. Trzeba zdawać sobie sprawę, że gładkie rolety plisowane będą idealnie komponowały się z minimalistycznymi wnętrzami. Sprawdzą się w znacznej większości przypadków nie tylko w pokoju, ale również sypialni. Warto wiedzieć, że w większych pomieszczeniach zalecane jest postawienie na wzorzyste plisy.